ویدئو وال یا ویدئو پروژکتور

   ویدئو وال ها اوج تکنولوژی در نمایش تصاویر در ابعاد بزرگ هستند و بهترین گزینه و انتخاب به حساب می آیند و در مقابل در موقعیت های خاص، ویدئو پروژکتور می‌تواند عملکرد قابل قبولی را با هزینه کمتر ارائه دهد در ادامه تفاوت های بین ویدئو وال و ویدئو پروژکتور را بررسی می کنیم:

    

   1- روشنایی

   اگر چه پروژکتورهای گران قیمت توانسته اند تا حدودی در کیفیت و شفافیت  حس خوبی را به کاربر منتقل کنند اما برخی از معایب وجود دارد که نمی توانند با ویدئو وال رقابت کنند. اندازه ‌گیری روشنایی برای ویدئو وال و ویدئو پروژکتور متفاوت است، ویدئو وال ها با واحد NIT و با نور جهت ‌دار اندازه ‌گیری می‌شوند، اما ویدئو پروژکتورها با واحد LUX و با نور منعکس‌ شده اندازه‌گیری می‌شوند. یک واحد NIT معادل با 3.426 واحد LUX است، پس شما می‌ توانید ببینید که یک واحد NIT بسیار روشن ‌تر از یک واحد LUX است. در ویدئو پروژکتورها ​فاصلۀ بین ویدئو پروژکتور با پرده نمایش وجود دارد که این فاصله باعث از دست دادن روشنایی و کیفیت در هنگام نمایش می شود، اما ویدئو وال ها به دلیل اینکه منبع اصلی نور بر روی خود نمایشگر است تصویری بسیار شفاف، درخشان و با کیفیت نسبت به ویدئو پروژکتور ها به ببیننده نشان می دهند.

   2 -اندازه نامحدود

   در خرید ویدئو پروژکتورها اندازه و استاندارد های تصویری بسیار محدود است، در صورتی که در ساخت ویدئو وال های LED، رزولوشن نمایشگر ها بسیار متنوع می باشد و شما می توانید هر نوع نمایشگری را با استاندردهای HD و FULL HD ،2K ،4K ،8K در فضا و مکان های مختلف داشته باشید.

    

   3-هزینه

   فرض کنید برای تجهیز سالن سینما به تجهیزات نمایش تصویر، می خواهیم یک نمایشگر با رزولوشن 4K انتخاب کنیم . اگر انتخاب ما ویدئو وال LED باشد، در ابتدا حدود 30 الی 35 درصد هزینه بیشتری خواهیم کرد اما این هزینه بیشتر، در دراز مدت نسبت به خرید ویدئو پروژکتور مقرون به صرفه تر خواهد بود، زیرا هزینه تعمیر و نگهداری ویدئو وال ها بسیار ارزان است در صورتی که تعمیر و نگهداری ویدئو پروژکتورها هزینه زیادی دارد و معمولا بعد از یک یا دو سال باید لامپ اصلی آن را تعویض کنید که اصلی ترین بخش یک ویدیو پروژکتور می باشد. اما اگر در ویدئو وال ها یک ماژول تابلو روان معیوب شود، هم امکان تعمیر آن وجود دارد و هم هزینه تعویض آن نسبت به لامپ ویدئو پروژکتور حدود 1/10 ارزان تر می باشد و بدون شک تصویر و کیفیت فیلم پخش شده در ویدئوال همیشه بهتر و درخشان تر از ویدئو پروژکتور است.

   4- کیفیت تصویر

   با وجود پیشرفت تکنولوژی همچنان ویدئو پروژکتورها با استانداردها تصویری پایینی چون SD وHD  تولید می شوند، در حالیکه حداقل کیفیت نمایشگر های ال ای دی HD و FULL HD می باشد. در ویدئو وال ها استانداردهای تصویری 4K و 2K با قیمت های معقول نسبت به ویدئو پروژکتور ها قابل اجرا و در دسترس هستند.

    

   اگر به دنبال راهی برای انتخاب ویدئو وال یا ویدئو پروژکتور مناسب و مقرون به صرفه هستید، بهترین راه مشورت با کارشناسان این حوزه می باشد تا بسته به نیاز شما بهترین انتخاب را پیشنهاد دهند. پس از آن نسبت به بودجه مالی در نظر گرفته شده می توانید یکی از آن ها را انتخاب نمایید. شما می توایند به راحتی و به صورت کاملا رایگان با کارشناسان و مشاوران دیاکو ال ای دی ارتباط برقرار کرده و نیاز های خود را مطرح کنید تا همکاران ما بهترین موارد را به شما پیشنهاد دهند.

    

    

   مدیر ۱۴۰۰/۰۵/۱۱

   نظرات

   چقدر خوب شد قالب جدید1 روز قبل
   ها یره روزگار همینه یک روز مییی یه روز میای پاسخ
   چقدر خوب شد قالب جدید1 روز قبل
   ها یره روزگار همینه یک روز مییی یه روز

   پیام خود را بگذارید

   گفتگوی آنلاین
   شروع گفتگو
   خب ما در خدمتیم، چه سوالی دارید؟