ویدئو مپینگ

   

  استفاده از تبلیغات برای فروش محصولات و خدمات، یک موضوع همه‌ گیر و عمومی است. حتی در ساده‌ترین حالت سیستم‌ های فروش و بازاریابی در دنیا، تبلیغات جایگاه ویژه خود را دارند و باید مردم را به صورت صحیح در جریان امور و تولیدات خود قرار داد. باید درصدی از جذابیت‌های جانبی را به این فرآیند اضافه کرد و در نهایت جلوه‌ای مشتری‌ پسند به این کالاها داد. در این صورت است که آنها برای اطلاع از خروجی کار شما، به شما مراجعه کرده و احتمالا تراکنش مالی مشخصی را انجام خواهند داد .برای ارائه و فروش محصولات، تبلیغات روش موثری برای دیده شدن بصورت عمومی است.

   

  ویدئو مپینگ یا پروجکشن مپینگ نوعی تصویر سازی است که بصورت سه بعدی بر روی سطوح های مختلف و اجسام نمایش داده می شوند این اجسام سه بعدی بدون عینک های مخصوص 3d قابل دیدن هستند و حس سه بعدی را در اجسام در دید عموم قرار می دهد که یکی از جذاب ترین کاربرد های ویدئو پروژکتورها هستند.

   

  ♦ تاریخچه ویدئو مپینگ

  ویدئو مپینگ جزو تکنولوژی های جدید به حساب می آید اما تاریخچه پیدایش این پدیده به سال های قبل برمی گردد. این تکنولوژی به سال 1969 میلادی زمان افتتاح خانه ارواح دیزنی لند برمی گردد که در این ویدئو مپینگ ابتدا سر خوانندگان با فیلم 16 میلی‌متری جداگانه فیلم‌ برداری شده بود و سپس بر روی سر مجسمه‌ ها پروجکت می‌ شد و بازدیدکنندگان خانه ارواح تصور می‌ کردند که مجسمه‌ ها در حال آواز خواندن هستند. 11 سال بعد از آن یعنی در سال 1980 میلادی دومین ویدئو مپینگ توسط مایکل نیامارک در تاریخ به ثبت رسید. به مرور زمان دیزنی لند در این تکنولوژی جذاب جزو بهترین های ویدئو مپینگ دنیا شد. این هنر و تکنولوژی روز به روز پیشرفته تر و جذاب تر شد تا امروز که در همه جای دنیا در بخش های مختلف شهری، ساختمان ها و مکان های عمومی مورد استفاده قرار می گیرد.

  این فاکتور ها شامل:

  -مکان اجرای ویدئو مپینگ:

  اولین موردی که برای اجرای این فناوری مورد توجه است محل اجرای آن است که در حالت بیرونی است یا حالت داخل، چرا که در اجرا های داخل از وسایل و تجهیزات زیادی نمی توان استفاده کرد. بعد از مشخص شدن محل از نظر فضای داخل یا فضای خارج باید سطح مناسبی را برای نمایش انتخاب کنید که تصاویر منعکس شود در غیر این صورت می توان این سطح را ایجاد کرد، در واقع باید این پروژه در مکان هایی اجرا شود که مراجعه کنندگان زیادی داشته باشد مانند بناهای تاریخی، ساختمان های معروف، سازه های مختلف .

  - جلوه های نمایشی و گرافیکی:

  در ویدئو مپینگ خلاقیت ذهنی و طراحی گرافیکی ویدئویی که پخش می شود بسیار موثر است. باید طراحی صحنه ها و ویدئوها به اندازه زیادی دقیق باشد تا بعد از منعکس شدن توجه مخاطب را جلب کرده و چشم و دید مخاطب را آزار ندهد. این مرحله بسیار در خروجی کار موثر است و باید حساسیت و دقت بالایی را در بر داشته باشد.

   

  -استفاده از ویدئو پروژکتور با کیفیت:

  بعد از مراحل بالا، مورد بعد که باید  به آن دقت شود پروژکتور مورد استفاده است. ویدئو پروژکتوری که انتخاب می شود باید چالش هایی مانند نور محیطی و عوامل دیگر را پوشش دهد تا کیفیت نمایش ویدئو پایین نیاید و جزئیات را به خوبی نمایش دهد، به همین دلیل از ویدئو پروژکتورهای بزرگ که همراه با نور محیطی است استفاده می شود که در این دستگاه ها شدت روشنایی و نور فاکتور موثری است.

  -موسیقی متناسب با موضوع پروژه:

  یکی ازعوامل مهم درتاثیر گذاری ویدئو مپینگ موسیقی مرتبط با رویداد است. ویدئوهای متحرک و هیجانی موسیقی می تواند به حد زیادی تاثیر گذار باشد پس باید به گونه ای باشد که هیجان و لذت مخاطب از ویدئو را بالا ببرد و مخاطب را درگیر عواطف و احساسات آن رویداد کند.

  کاربرد ها:

  برجسته سازی سازه ها:

  یکی از کاربردهای پررنگ این فناوری در معرفی ساختمان های خاص در شهر، سازه های تاریخی است که این کاربرد مهم جلب توجه بسیاری نسبت به آن سازه دارد و به بازاریابی و تبلیغات آن سازه کمک بسیاری می کند.

  لوگو و محصولات:

  از کابردهای دیگر ویدئو مپینگ برجسته سازی و جلوه دادن به محصولات است. برای جذابیت بیشتر به خدمات و لوگوها باید نمایش خاصی به محصول داد تا مورد دید بیشتری برای مخاطبان باشد و در پی این موارد تبلیغات موثری انجام می شود.

  خوراکی‌ها :

  برای مراسمات می توان با استفاده از ویدئو مپینگ به خوراکی ها جلوه ای ویژه داد و جذابیت خاصی به مراسم داد.

   

  تفاوت های ویدیو مپینگ و تلویزیون سه بعدی چیست؟
  برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه نمایشگر سه بعدی مراجعه کنید .

   

  ♦ موارد تاثیر گذار در قیمت ویدئو مپینگ :

  برای خرید دستگاه ویدئو مپینگ و هزینه نورپردازی سه بعدی به عوامل مختلفی وابسته است و مقدار نهایی ممکن است تغییر داشته باشد که برخی عوامل آن را نام میبریم:
   

  1- زمان اجرایی پروژه 
  2- ابعاد و اندازه ای که ویدیو و تصویر بر روی آن نمایش داده می شود
  3- تعداد پروژکتورهای مورد استفاده در پروژه و نوع آن
  4- رنگ سطح در استفاده بیشتر از سیستم هایی با شدت روشنایی تاثیر گذار است
  5- نوع طراحی و گرافیک و مدت زمان محتوی
  6- میانگین زمانی که برای اجرای پروژه لازم است( اگر پروژه در مدت زمان کوتاهی اجرا شود هزینه آن بالاتر می رود)

   

  بعد از کسب اطلاعات از موارد بالا قیمت نهایی مشخص می شود.

   

   

  ویدیو مپینگ یک‌ کار خاص و کاملا تخصصی است. اگر میخواهید بدون هیچ ریسکی یک پروژه ویدیو مپینگ حرفه ای داشته باشید حتما با کارشناسان دیاکو ارتباط برقرار کنید تا بهترین راهکار را به شما ارائه دهند. همچنین دیاکو توانایی تولید و ارائه نمایشگر های سه بعدی تبلیغاتی را با تکنولوژی روز دنیا برای شما فراهم کرده که جذابیت بسیار بیشتری نسبت به ویدیو مپینگ دارند که قابل اجرا حتی در روز می باشند. برای اطلاعات بیشتر به صفحه نمایشگرهای سه بعدی سر بزنید.

   

  گفتگوی آنلاین
  شروع گفتگو
  خب ما در خدمتیم، چه سوالی دارید؟