ماژول فول کالر

قصد داریم در این مقاله به بررسی سریع روند پیشرفت ماژول تمام رنگی یا ماژول فول کالر از دیرباز تاکنون بپردازیم، برخلاف ماژول های تک رنگ، که تقریبا در طی گذر زمان از نظر کیفیت و وضوح تصویر ، ثابت و بدون تغییر بوده است. ماژول فول کالر در طی گذر زمان و با پیشرفت علم و تکنولوژی پیشرفت  فراوانی داشته است. البته یکی از علت های اصلی پیشرفت ماژول های فول کالر این است که در جوامع پیشرفته بیشتر از ماژول تمام رنگی اسفاده می کنند .

 

در گذشته برای ساخت و تولید ماژول فول کالر از تکنولوژیDIP  استفاده می کردند و ماژول های فول کالر ال ای دی در تراکم های متفاوتی تولید می شدند. در ابتدا ماژول تمام رنگی بیشتر در تراکم های پایین و با وضوح تصویرهای خیلی متوسط عرضه می شدند، در این دوره ماژول تمام رنگ  P20-2RGB مورد استفاده زیادی قرار می گرفت.

 

ماژول ها P20  برای نمایش تمام رنگها دارای 4 ال ای دی بودند ، که این 4 ال ای دی در کنار هم یک پیکسل را تشکیل میدادند. بعد از آن به مرور زمان ماژول ال ای دی با تراکم های بالاتر و متفاوت همانند P16 ،P13، P12، P10، P8، P6، P5، P4، P3، P2.5، P2 و تراکم های بالاتر نیز به بازار عرضه شده اند و ماژول فول کالر P10 ، ماژول فول کالر P8 ، ماژول فول کالر P5 بدلیل قیمت مناسب، عمر طولانی و وضوح تصویر بالا، مورد استقبال فراوانی قرار گرفتند.

 

ماژول های فول کار بدلیل استفاده در شرایط مختلف محیطی تنوع بسیار زیادی دارند که این تنوع باعث میشود؛ شدت نور ، تراکم ماژول ، جنسه بدنه ماژول، نوع چیپ LED و کیفیت ماژول تفاوت های بسیار زیادی باهم داشته باشند. هنگام خرید ماژول فول کالر، باید بدانید ماژول فول کالر در چه محیطی قرار است نصب شود . دانستن این موضوع به شما کمک می کند انتخاب درستی در خرید ماژول فول کالر داشته باشید و از هزینه های اضافی جلوگیری کنید.

ماژول فول کالر

بطور مثال اگر بخواهیم برای تجهیز یک اتاق کنفرانس به خرید سیستم تلویزیون شهری اقدام کنیم، میبایست ماژول فول کالری انتخاب کنیم که تراکم بالایی داشته باشد. معمولا ماژول های فضای داخل نسبت به ماژول های فضای خارج شدت نور پایین تری دارند که این موضوع کاملا طبیعی است چون در فضای داخلی معمولا فاصله دید انسان تا نمایشگر LED نسبت به فضای خارجی خیلی کمتر است و باید شدت نور در حدی باشد که به چشم انسان َآسیب وارد نشود.

 

در حال حاضر ماژول های فول کالر با تکنولوژی SMD تولید و عرضه میشود که دارای وضوح تصویر بالایی هستند و هم بدلیل اینکه مراحل تولید آنها کاملا با ماشین و دستگاه انجام میشود از دقت بالاتری در تولید برخوردار است. ماژول های تمام رنگ SMD در دو نوع اصلی برای فضا های مختلف بصورت ماژول فضای داخلی (SMD Indoor)  و ماژول مخصوص فضای خارجی (SMD Outdoor) برای استفاده در مناطق گرمسیر و زیر نور مستقیم آفتاب یا در شرایط مرطوب و بارانی عرضه میشود.

برای مقایسه یا خرید ماژول فول کالر میتوایند از لینک بالا انواع مختلف ماژول ها را مشاهده و مقایسه کنید . ماژولهایی که در فروشگاه دیاکو ال ای دی موجود می شوند شامل ماژول های تک رنگ ، ماژول های سه رنگ ، ماژول های هفت رنگ ، ماژول های فول کالر فضای داخل و ماژول های فول کالر فضای خارج می باشد.

 

دیاکو ال ای دی با ارائه طیف وسیعی از ماژول های LED فول کالر در مدلهای مختلف از معروف ترین برند های جهان ، گزینه های فراوانی، برای انتخاب شما ایجاد کرده است که می توانید بسته به نوع کسب و کار ، فضای نصب ، بودجه و موارد مختلف دیگر با کمک مشاورین دیاکو ال ای دی بهترین انتخاب را داشته باشید .

 

مدیر ۱۴۰۰/۰۶/۰۲

عنوان جزئیات خبر

توسط ادمین تاریخ

Text

نظرات

پیام خود را بگذارید