ماژول فول کالر

   قصد داریم در این مقاله به بررسی سریع روند پیشرفت ماژول تابلو روان تمام رنگی یا فول کالر از دیرباز تاکنون بپردازیم، برخلاف ماژول های تک رنگ، که تقریبا در گذر زمان از نظر کیفیت و وضوح تصویر، ثابت و بدون تغییر بوده اند، ماژول های فول کالر تابلو روان با پیشرفت علم و تکنولوژی پیشرفت فراوانی داشته اند. یکی از دلایل اصلی پیشرفت ماژول های فول کالر این است که در جوامع پیشرفته بیشتر از ماژول های تمام رنگی استفاده می شوند .

    

   در گذشته برخلاف حال حاضر که از ماژول های SMD برای ساخت و تولید ماژول های فول کالر استفاده می کنند از تکنولوژیDIP  استفاده می کردند و از طریق آن ماژول های ال ای دی فول کالر با تراکم های متفاوت تولید می کردند. در ابتدا ماژول های تمام رنگی بیشتر در تراکم های پایین و با وضوح تصویرهای خیلی متوسط عرضه می شدند، در آن دوره ماژول تمام رنگ  P20-2RGB بسیار مورد استفاده قرار می گرفت. ماژول های P20 برای نمایش تمامی رنگ ها استفاده شده و از 4 ال ای دی تشکیل شده اند که این 4 ال ای دی در کنار هم یک پیکسل را تشکیل می دهند. به مرور زمان ماژول های ال ای دی با تراکم های بالاتر و متفاوت مانند P16 ،P13، P12، P10، P8، P6، P5، P4، P3، P2.5 و P2 به بازار عرضه شدند. ماژول های فول کالر P10، P8 و P5 به دلیل قیمت مناسب، عمر طولانی و وضوح بالای تصویر، مورد استقبال فراوانی قرار گرفتند.

   ماژول های فول کار به دلیل استفاده در شرایط مختلف محیطی تنوع بسیار زیادی دارند و این تنوع باعث می شود که شدت نور، تراکم ماژول، جنس بدنه ماژول، نوع چیپ LED و کیفیت ماژول تفاوت های بسیار زیادی با یکدیگر داشته باشند. هنگام خرید ماژول فول کالر، باید بدانیدماژول تابلو روان فول کالر در چه محیطی قرار است نصب شود، دانستن این موضوع به شما کمک می کند انتخاب درستی در خرید ماژول فول کالر تلویزیون شهری داشته باشید و از هزینه های اضافی جلوگیری نمایید.

    

   ماژول فول کالر

    

   به طور مثال اگر بخواهید برای تجهیز یک اتاق کنفرانس به خرید سیستم تلویزیون شهری اقدام کنید، باید ماژول فول کالری انتخاب نمایید که تراکم بالایی داشته باشد. معمولا ماژول های فضای داخل نسبت به ماژول های فضای خارج شدت نور پایین تری دارند که این موضوع کاملا طبیعی است. زیرا در فضای داخلی معمولا فاصله دید انسان تا نمایشگر LED نسبت به فضای خارجی خیلی کمتر است و باید شدت نور در حدی باشد که به چشم انسان آسیبی نرساند.

   در حال حاضر ماژول های فول کالر با تکنولوژی SMD تولید و عرضه می شوند که دارای وضوح تصویر بالاتری می باشند. مراحل تولید این ماژول ها کاملا با ماشین و دستگاه انجام می گیرد و به همین دلیل از دقت بالاتری در تولید برخوردارند.  SMD ماژولدر دو نوع اصلی و برای فضاهای مختلف به صورت ماژول فضای داخل (SMD Indoor)  و ماژول مخصوص فضای خارج (SMD Outdoor) برای استفاده در مناطق گرمسیر و زیر نور مستقیم آفتاب یا در شرایط مرطوب و بارانی عرضه می شوند.با وجود اینکه ماژول های SMD از کیفیت بالاتری نسبت به تولیدات قدیمی برخوردار هستند اما همچنان ماژول های بی کیفیت و تقلبی از طریق وارد کنندگان سودجو به بازار عرضه میشود که در مقاله ای به تفاوت های ماژول باکیفیت و بی کیفیت پرداختیم.

    

   خرید ماژول فول کالر

   برای مقایسه یا خرید ماژول فول کالر تابلو روان، می توانید با استفاده از لینک بالا انواع مختلف ماژول ها را مشاهده و مقایسه کنید. ماژول های موجود در فروشگاه دیاکو ال ای دی شامل ماژول های تک رنگ، سه رنگ ،هفت رنگ و فول کالر فضای داخل و  فول کالر فضای خارج می باشند.

    

   دیاکو ال ای دی با ارائه طیف وسیعی از ماژول های LED فول کالر در مدل های مختلف و از معروف ترین برند های جهان، گزینه های متعددی برای انتخاب شما ایجاد کرده است که می توانید بسته به نوع کسب و کار، فضای نصب و بودجه خود با کمک مشاورین دیاکو ال ای دی از قیمت ماژول های فول کالر اطلاع پیدا کرده و بهترین انتخاب را داشته باشید .

    

   مدیر ۱۴۰۰/۰۶/۰۳

   نظرات

   چقدر خوب شد قالب جدید1 روز قبل
   ها یره روزگار همینه یک روز مییی یه روز میای پاسخ
   چقدر خوب شد قالب جدید1 روز قبل
   ها یره روزگار همینه یک روز مییی یه روز

   پیام خود را بگذارید

   گفتگوی آنلاین
   شروع گفتگو
   خب ما در خدمتیم، چه سوالی دارید؟