تابلو روان چیست؟

    

   تابلو روان یک نمایشگر تبلیغاتی الکترونیکی است که قابلیت پخش متن ، عکس و فیلم را به صورت تک رنگ دارد.

   تابلو روان بخاطر جذابیت بصری و افکت های نوری فراوان توانسته در سال های اخیر به رقیب سر سخت تابلو های تبلیغاتی دیگر نظیر بنر، فلکسی، شبرنگ و حتی تابلو های چنلیوم تبدیل شود و می بینید که در تمام معابر و سر درب فروشگاه ها در حال استفاده و خود نمایی است.

   تابلو روان باعث شده محتوای تبلیغاتی کسب و کارها با سرعت و کیفیت بالا با تغییر پذیری آسان انتشار پیدا کند. بارزترین مشخصه تابلو روان جذابیت بالای بصری، نصب آسان، عمر مفید بالا، مصرف برق پایین، هزینه تعمیر و نگهداری پایین، قابلیت خرید و فروش و غیره می باشد که خود را نسبت به دیگر تابلو های تبلیغاتی متمایز کرده است. همچنین کاربرد تابلو روان محدود به تبلیغات کسب و کارها نمی شود و میتوان از تابلو روان برای انواع اطلاع رسانی ها، مانند میزان آلودگی یا دمای هوا، و غیره استفاده کرد. 

    

    تابلو VMS یکی از انواع تابلو روان است که برای اطلاع رسانی بین جاده ای استفاده می شود .

     برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

    

   تابلو روان از چه اجزایی تشکیل می شود ؟

   برای ساخت تابلو روان به قطعات الکترونیکی مانند: ماژول ال ای دی، کارت کنترل، پاورسوئیچینگ و لوازم جانبی نظیر قاب تابلو روان، پیچ ماژول LED، واشر آب بندی، کابل فلت و کابل برق نیاز داریم که در ادامه به شرح هر یک از آنها می پردازیم.

    

   • ماژول تابلو روان چیست و چه کارایی دارد؟ 

    

   ماژول تابلو روان تک رنگ، اصلی ترین قطعه الکترونیکی در ساخت تابلو روان می باشد که کیفیت و طول عمر آن مهم ترین عامل در تولید یک تابلو روان با کیفیت می باشد. ماژول LED تک رنگ وظیفه دریافت اطلاعات از کارت کنترل و پخش متن یا تصاویر را با روشن یا خاموش کردن پیکسل های ال ای دی دارد .   • کارت کنترل تابلو روان چگونه عمل می کند؟

    

   برد کنترل تابلو روان وسیله ای است که اطلاعات نمایشی را از نرم افزار تابلو روان دریافت میکند و آن را از طریق کابل فلت به ماژول ارسال میکند. متناسب با هر سایز تابلو روان، کارت کنترل های مشخصی وجود دارد که هر کدام از آنها با نرم افزار مخصوص به خودش مدیریت می شود. نرم افزار های تابلو روان دیاکو رابط کاربری بسیار ساده ای دارند و به راحتی میتوانید از طریق کامپیوتر هر نوع محتوایی را بر روی تابلو روان خود نمایش دهید.

   انتخاب کارت کنترل مناسب برای تابلو روان، به نوع ماژول ال ای دی استفاده شده و ابعاد تابلو روان بستگی دارد. تمام کارت کنترل ها با توجه به نوع ساختشان توانایی پشتیبانی از تعداد مشخصی ماژول تک رنگ یا ماژول تمام رنگی را دارند.
    

    

   • پاورسوئیچینگ تابلو روان چه وظیفه ای بر عهده دارد ؟

    

   پاور سوئیچینگ یا منبع تغذیه در تابلو روان وظیفه تبدیل برق شهر 220 ولت به ولتاژDC  5 ولت مورد نیاز سایر قطعات استفاده شده در تابلو روان را به عهده دارد .

   پاور 5 ولت تابلو روان باید عملکرد قابل اطمینانی داشته باشد و در انتخاب آن باید بسیار دقت کرد. پاور تابلو روان میبایست در شرایط محیطی مختلف با راندمان بسیار بالا کار کند و به قطعات تابلو روان آسیب نرساند .

    

   • قاب تابلو روان چه وظیفه ای دارد ؟ 

    

   قاب یا کابینت از اجزای اصلی هنگام ساخت تابلو روان و تلویزیون شهری می باشد که ماژول تابلو روان همراه با پاور و کارت کنترل، همگی بر روی قاب یا کابینت نصب می شوند. قاب یا کابینت ها از ورق آهن ساخته می شوند و رنگ آنها، رنگ کوره ای الکترو استاتیک می باشد.

    

   انواع تابلو روان از نظر ویژگی و ساختار

    

   تابلو های روان در حال حاضر تنوع بسیار بالایی دارند که به صورت تابلو روان یک طرفه و یا تابلو روان دو طرفه ساخته می شوند که این تنوع شامل تراکم تابلو و نوع رنگ تابلو می باشد که می تواند تک رنگ یا چند رنگ باشد و به نوع تمام رنگی آن تلویزیون شهری گفته می شود. تمام مدل های تابلو روان بسته به نوع استفاده برای فضای داخلی یا فضای خارجی انتخاب می شوند. باید دقت داشته باشید که اگر قرار است تابلو در محیط های بسته نصب شود از نوع ایندور و اگر قرار است در محیط بیرونی نصب شود از نوع اوتدور استفاده کنید. به یاد داشته باشید که مدل های ایندور ضد آب نیستند و قابل استفاده در محیط بیرونی نیستند پس قبل از سفارش تابلو روان به محیط نصب تابلو LED روان توجه داشته باشید.

    

    

    

   مزایای تابلو روان نسبت به دیگر تابلوها 

   1. متحرک بودن متن ها و اسفاده از موشن ها برای جذب مخاطب بیشتر
   2. فضای تبلیغاتی بسیار بیشتر و موثر تر نسبت به دیگر تابلوهای تبلیغاتی
   3. قابلیت فروش تابلو و برگشت بخش اعظمی از هزینۀ پرداخت شده
   4. قابلیت تعویض نوشته ها و برنامه های طراحی شده با کوتاه ترین زمان
   5. قابلیت نمایش پیام های فوری و موقتی مثل حراجی و فروش ویژه
   6. قابلیت اتصال به سنسور های مختلف و نمایش رطوبت دما و میزان آلودگی محیط
   7. قابلیت روز شمار و کانتر و امکانات متنوع دیگر

    

   هیچ کدام از تابلو های تبلیغاتی چنین امکاناتی را در اختیار شما قرار نمی دهند و این امکانات بسیار، تنها با داشتن تابلو روان در اختیار شما قرار می گیرد.

    

   برخی از ویژگی های تابلو روان، که دلیل برتری آن نسبت به سایر تابلو های تبلیغاتی شده است.

    

    

   جهت دیدن لیست قیمت تابلو روان و تلویزیون شهری به این صفحه مراجعه کنید .

   گفتگوی آنلاین
   شروع گفتگو
   خب ما در خدمتیم، چه سوالی دارید؟