تفاوت یک ماژول ال ای دی با کیفیت و ماژول بی کیفیت چیست؟

   امروزه در سطح شهرهای مختلف ایران و جهان تلویزیون شهری وتابلو روان مختلف با رنگ ها و ابعاد مختلف به چشم میخورد، قطعه الکترونیکی اصلی که در ساخت این نمایشگرها به کار می رود ماژول ال ای دی می باشد.

   ماژول ال ای دی بلوکی است معمولا مستطیل شکل که از کنار هم قرار گرفتن ال ای دی های ثابت تشکیل می شود،که برای این ماژول ها نام های دیگری هم مانندماژول LED،ماژول تابلو روان، ماژول ال ای دی گذاشته اند.

    

   کیفیت و طول عمر یک ماژول ال ای دی تلویزیون شهری فاکتوری مهم محسوب میشود:

   • تراکم پیکسل های ماژول ال ای دی و یا دات پیچ ماژول ال ای دی که بر روی وضوح تصویر نمایشگر تاثیر مستقیم دارد.

   • جنس پلاستیک مورد استفاده در ساخت ماژول ال ای دی 

   • چیپ ال ای دی به کار رفته در تولید ماژول ال ای دی 

   •  شدت نور ماژول ال ای دی که باید کاملا استاندارد باشد

   به دلیل عدم وجود تجهیزات و علم کافی برای تعمیرات ماژول تلویزیون شهری در تمام شهرهای ایران، اکثر کاربران ماژول های معیوب را جهت تعمیر به شرکت سازنده و پشتیبانی ارسال می کنند، درصورتی که این ماژول ها به مراکز غیر تخصصی واگذار شوند و اگر به صورت اصولی تعمیر نگردند، هزینه زیادی به کاربران تحمیل می شود. داشتن دانش کافی برای تعمیرات ماژول تلویزیون شهری از بدیهات کار با نمایشگر های ال ای دی است که ما در مقاله ای با عنوان تعمیر ماژول تلویزیون شهری به این مورد پرداختیم.

    

   •مزایای ماژول SMD چیست:
   ماژول SMDچیست؟

    

   مشکلات یک ماژول ال ای دی بی کیفیت


    این نکته را در نظر داشته باشید که تفاوت اصلی یک ماژولLED باکیفیت و بی کیفیت را فقط در گذر زمان کوتاه و مقایسه طول عمر و شدت نور ماژول ال ای دی می توان شناخت، ماژول LED که از کیفیت خوبی برخوردار نباشد بعد از کارکرد 2 الی 3 ماه شدت نور اولیه خود را از دست داده و به اصطلاح ال ای دی های آن ریزش نور پیدا می کنند  و این ریزش هم به صورت یکنواخت نبوده و باعث می شود نور کل نمایشگر ال ای دی یکدست نباشد و ظاهر بدی برای نمایشگر ایجاد کند.
   ماژول های بی کیفیت بالاخص در مناطق گرمسیر و یا در فصل تابستان، پلاستیک فریم دور ماژول ال ای دی باد کرده و به مرور باعث می شود علاوه بر ایجاد یک ظاهر نا همگون و زشت نور کل ماژول گرفته شود.

    

   ♦ عوامل موثر در کیفیت ماژولLED

   ماژول ال ای دی تک رنگ به صورت نرمال در ابعاد16 * 32 سانتی متر عرضه می شود. گاهی تنوع بالای ماژول LED در بازار موجب سردرگمی مصرف کنندگان شده و کد درج شده بر روی PCB برد ماژول ال ای دی را مبنایی برای تشخیص کیفیت ماژول LED تابلو روان قرار می دهند.

    

    

    

   1.  نوع چیپ ال ای دی ماژول تابلو روان

    

   2.  دستگاه کپسولیشن LED  

   این امکان وجود دارد که چیپ ال ای دی از نوع مرغوب باشد ولی عملیات کپسولیشن به خوبی صورت نگرفته و کیفیت ال ای دی را پایین بیاورد و در نتیجه ماژول ال ای دی کیفیت مورد نظر را نداشته باشد.

    

   3.  نوع ICبکار رفته در ماژول LED تابلو روان

   کیفیت IC به کار رفته در ماژول LED تابلو روان و نوع برند آن در تابلو های سایز بزرگ و تمام رنگ بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که خروجی آی سی های نامرغوب اغلب با خطا همراه هستند و در نهایت قادر به ارائه تصویر شفاف و واضح نمی باشند.

    

   4.  جنس و ضخامت PCBبرد ماژول ال ای دی

   اگر ضخامت کمتر از 1.6 میلی متر باشد ماژول ال ای دی از دوام مناسبی برخوردار نخواهد بود.

    

   5.  رزین مرغوب 

   رزین به کاررفته در ماژول LED باید مرغوب و مقدار آن به اندازه کافی باشد و هم چنین باید قابلیت ارتجاعی قابل قبولی نیز داشته باشد. 

    

   6.  جنس فریم ماژول ال ی دی

   که علاوه بر مقاومت مناسب نباید با گذشت زمان و در مقابل نور خورشید تغییر حالت دهد.

    

   7.  شدت نور ال ای دی ماژول تابلو روان

   شدت نور ال ای دی نسبت مستقیم با کیفیت و قیمت ماژول ال ای دی و تابلو روان دارد،هرچه ماژول ال ای دی پرنورتر باشد قیمت بالاتری هم دارد .

    

    

   مدیر ۱۴۰۱/۰۵/۰۲

   عنوان جزئیات خبر

   توسط ادمین تاریخ

   Text

   نظرات

   چقدر خوب شد قالب جدید1 روز قبل
   ها یره روزگار همینه یک روز مییی یه روز میای پاسخ
   چقدر خوب شد قالب جدید1 روز قبل
   ها یره روزگار همینه یک روز مییی یه روز

   پیام خود را بگذارید

   گفتگوی آنلاین
   شروع گفتگو
   خب ما در خدمتیم، چه سوالی دارید؟