پاسخ به 10سوال متداول درباره تابلو روان و تلویزیون شهری

    

   سوال اول:

   چه تعداد پاور جهت ساخت تابلو روان های مختلف موردنیاز می باشد ؟

   پاور یا منبع تغذیه وظیفه تامین برق تابلو روان یا تلویزیون شهری را برعهده دارد. بکارگیری تعداد پاور تغذیه تاثیر مستقیم بر روی کیفیت و طول عمر تابلو روان دارد.

   تعداد و نوع ماژول های به کار رفته در تابلو روان یا تلویزیون شهری تعیین کننده تعداد پاور مورد استفاده در تابلو روان یا تلویزیون شهری می باشد.

   با توجه به اینکه به طور معمول در اکثرتابلوهای روان  و تلویزیون های شهری، از منبع تغذیه با توان 200 وات (5 ولت ،40 آمپر) استفاده می شود. توصیه می گردد برای ماژول های تک رنگ کیفیت مناسب به ازاء هر 8 ماژول یک منبع تغذیه استفاده شود و برای اکثر ماژول های فول کالر(سایز نرمال 32*16) به ازاء هر 6 ماژول از یک منبع تغذیه استفاده شود.

    


    

   سوال دوم:

   آیا میتوان برنامه تابلو روان یا تلویزیون شهری را تعویض کرد؟
   درساخت تابلو روان و تلویزیون شهری علاوه بر پاور و ماژول، کارت کنترل نیز بکارگرفته می شود. که کاربر از طریق این کارت کنترل، می تواند به تابلو موردنظر خود برنامه دهد. هر کنترلر دارای نرم افزاری می باشد که بعد از نصب بر روی کامپیوتر میتوان از طریق آن متن یا برنامه یا طراحی تابلو روان یا تلویزیون شهری را تغییر داد. این نرم افزار ها امکان نمایش تمام زبان ها و فونت های دنیا را دارند. کنترلرها دارای ورودی های مختلف می باشند که میتوانید از طریق آن، برنامه طراحی شده در کامپیوتر را به آنها انتقال دهید.

   بطور مثال پورت  USB برای اتصال به فلش می باشند . با این توضیح که بعد از طراحی برنامه تابلو روان در نرم افزار مربوطه یک فایل روی فلش مموری کپی می شود و در قسمت ورودی USB تابلو روان نصب می شود کارت کنترل تابلو روان فایل موجود در فلش مموری را بعد از کپی کردن درون حافظه خود ذخیره کرده و پیغام اتمام کپی صادر می کند و شما می توانید فلش مموری را از تابلو جدا کنید و تابلو نوشته های شما را نمایش دهد و نیازی به وجود فلش مموری به صورت دائم برروی تابلو روان یا تلویزیون شهری نیست.
    

    

   سوال سوم:

   تعیین اندازه تابلو روان بر چه اساسی می باشد؟
   تابلو روان یا تلویزیون شهری، با کنار هم قرار دادن ماژول ال ای دی ساخته می شوند. به طور مثال ماژول های ال ای دی دارای اندازه های استاندارد مختلفی می باشد. ارتفاع 16 سانتی متر و طول 32 سانتی متر می باشد شما می توانید از کنار هم قرار دادن این بلوک ها اندازه نزدیک به اندازه دلخواه را به دست آورید(طول تابلو مضربی از 32 سانتی متر و ارتفاع تابلو مضربی از 16 ساتی متر). برای مشخص کردن اندازه تابلوروان یا تلویزیون شهری، باید ابعاد محل نصب ، نوع کاربری و ابعاد ماژول موردنظر را بررسی نماییم.

    


    

   سوال چهارم:

   هاب تابلو روان یا تلویزیون شهری چیست؟
   نوع مسیر ارتباطی بین کارت کنترل و ماژول  LED  هاب نامیده می شود.

    

   سوال پنجم:

   می خواهم هر قسمت از تابلو روان دارای رنگی متفاوت داشته باشد این کار ممکن هست ؟
   بله شما در تابلو روان های تک رنگ می توانید ترکیبی از ماژول تک رنگ خالص را در تابلو روان خود استفاده کنید و هر قسمت رنگ مجزا داشته باشد. و اگر تلویزیون شهری باشد از آنجا که توانایی نمایش تمام رنگ ها را دارد میتوانید هنگام طراحی متن یا برنامه رنگ هر قسمت را بطور مجزا مشخص کنید.

    

   سوال ششم:

   کدام رنگ تابلو روان بهتر است ؟
   رنگ قرمز قیمت پایین تری نسبت به رنگ های دیگر دارد و از نظر موارد استفاده رنگ قرمز و سبز پرسفارش ترین رنگ ها درسفارش تابلو روان می باشند. همچنین درمقایسه تابلو روان های تک رنگ، رنگ قرمز، سبز، آبی و زرد عمر بیشتری نسبت به رنگ سفید دارند.

   رنگ آبی به علت پخش نور، از فاصله دورتر واضح دیده نمی شود.

   باید توجه داشت که اگر سفارش و خواسته مشتری منوط بر پخش فیلم باشد می توان از تابلو روان طیف دار (256 سطح یک رنگ) و یا تابلو تمام رنگی یا تلویزیون شهری استفاده کرد.
    

   سوال هفتم:

   چرا تابلو روان سفید رنگ بعد از مدتی کم نور می شود ؟

   با توجه به اینکه تولید نورسفید از ترکیب نور سه رنگ اصلی، قرمز و آبی و سبز تشکیل شده است برای تولید نور باید هر سه رنگ ترکیب داده شوند تا نور سفید تولید شود و با توجه به اینکه آستانه ولتاژ شکست نیمه هادی هایی که رنگ قرمز، سبز و آبی را تولید می کنند یکسان نیست، با اعمال ولتاژ ثابت ، جریان یکسانی از هر سه رنگ نیمه هادی عبور نخواهد کرد و بیشتر بودن جریان عبوری باعث نقص در نیمه هادی خواهد شد و با گذشت زمان مقدار تولید و ترکیب در حامل های نیمه هادی کمتر شده و نور ال ای دی کاهش خواهد یافت.
    

    

   سوال هشتم:

   آیا تابلو روان یا تلویزیون شهری را می توانیم در محیط بیرون نصب کنیم ؟

    ماژول های مورد استفاده در ساخت تابلو روان و تلویزیون شهری  در 2 نوع کلی مخصوص فضاهای خارجی (OUT DOOR)  و فضاهای داخلی (IN DOOR) تولید می شوند. باید توجه داشت در هنگام سفارش تابلو نوع کاربری تابلو روان و تلویزیون شهری را مشخص نماییم. تابلو روان یا تلویزیون های شهری تولید شده برای فضای خارجی کاملا ضد باران هستند .

   سوال نهم:

   دات پیچ چیست؟

   به فاصله مرکز تا مرکز دو پیکسل ماژول ال ای دی دات پیچ گفته می شود. که واحد اندازه گیری آن بر اساس میلیمتر می باشد.
    

   سوال دهم:

   میزان مصرف برق تابلو روان و تلویزیون شهری؟

   مصرف برق نمایشگر های ال ای دی خیلی کمتر از بقیه تابلوهای تبلیغاتی همچون نئون بوده در حالیکه شدت نور تابلوروان و تلویزیون شهری به مراتب خیلی بیشتر از تابلوهای مشابه می باشد.

    

   مشاورین و کارشناسان دیاکو ال ای دی برای پاسخ گویی به سوالات شما عزیزان همراه و در کنار شما هستند و میتوانید به راحتی مسائل خود را با آنها مطرح کنید. راه های ارتباطی  با مشاورین دیاکو ال ای دی در بخش تماس با ما موجود است .

   مدیر ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

   نظرات

   چقدر خوب شد قالب جدید1 روز قبل
   ها یره روزگار همینه یک روز مییی یه روز میای پاسخ
   چقدر خوب شد قالب جدید1 روز قبل
   ها یره روزگار همینه یک روز مییی یه روز

   پیام خود را بگذارید

   گفتگوی آنلاین
   شروع گفتگو
   خب ما در خدمتیم، چه سوالی دارید؟