ویدئو وال چیست؟

یکی از القاب نمایشگرهای ال ای دی که زیاد به گوشمان میخورد ویدئو وال استویدئو وال به معنای لفظی، یعنی دیوار های ویدیویی و این لفظ بخاطر این قرارداده شده است که نمایشگر های ال ای دی اغلب کنار دیوار یا روی دیوار نصب میشوند و تصاویر و کلیپ ها و ویدیو ها را نیز پخش میکنند. این دو صفت کنار هم این نام را برای نمایشگرهای ال ای دی یا تلویزیون شهری ساخته است، اگر بخواهیم به شرایط و جایگاه این کالا بپردازیم باید گفت امروزه تمامی مراکز مسکونی، تجاری، اداری، تفریحی و ... برای بهتر و زیباتر جلوه کردن ظاهر خود و موفقیت در رقابتی که روز به روز سخت تر و مهم تر میشود به عواملی از جمله خرید و نصب این نمایشگر ها میپردازند.
مهم ترین وظیفه ای که بر دوش ویدئو وال ها قرار گرفته است اطلاع رسانی است. این اطلاع رسانی که یکی از شاخه های آن هم تبلیغات است ،یکی از روش های نوین و تاثیر گذار در عرصه رقابت است.
و چیزی که واضح است پیشرفت فاحش این سیستم اطلاع رسانی مانند ویدئو وال در مقابل سیستم های قدیمی و سنتی مانند پخش بروشور، تراکت، پوستر و … است.

ویدئو وال

پیشرفت چشم گیر ویدئو وال ها در دنیای امروز مدیون برخی دلایلی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم :

1-زمان روشن بودن طولانی ( 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته و 365 روز سال)
2-نمایش کلیپ، ویدیو و عکس در فرمت های مختلف و تعداد نامحدود
3-نا محدود بودن سایز و ابعاد قابل نصب
4- استفاده در شرایط آب و هوایی مختلف
5-نرم افزار های ساده برای مدیریت ویدئو وال


به دلیل موارد فوق و موارد زیاد دیگر است که ، ویدئو وال جایگاه خوبی را در این عرصه به خود اختصاص داده و روز به روز با کمک پیشرفت تکنولوژی وسعت خود را افزایش میدهد. زیرا کمتر تکنولوژی ای در حال حاضر پیدا میشود که شرایطی مانند قابلیت روشن ماندن 24 ساعته را برای مصرف کنندگانش ارائه کند.
این قابلیت ها دلایل محبوبیت ویدئو وال، پر استفاده بودن آنها و فواید حاصل از نصب آن هاست.
یکی از موارد استفاده ی تلویزیون شهری و ویدئو وال ها که از محبوبیت زیادی برخوردار است و طرفداران زیادی نیز در این زمینه دارد کاربرد ویژه تبلیغات و پیام رسانی است.
تبلیغات یکی از مسائلی است که ویدئو وال ها را به قدرت رسانده و روز به روز هم به رشد آن ها می افزاید چون خود تبلیغات، مهم و پر توجه شده است.
این نمایشگر ها باعث میشوند که تبلیغات در زمینه های متفاوت بر روی آن ها پخش شود و عرصه تبلیغات را روز به روز به حالت مدرن و پیشرفته تر نزدیک کنند.
به طور مثال میان تبلیغات و نمایشگر ها یک رابطه و مبادله ای ایجاد شده که تبلیغات به نمایشگر ها کمک کرده تا به گستردگی موضوعی برسند و یدک کشیدن اسم تبلیغات آن ها را بزرگ جلوه دهد و این نمایشگر ها نیز متقابلا به صنعت تبلیغات کمک کرده اند تا از حالات سنتی خارج شده و با استفاده از تکنولوژی و سیستم تلویزیون شهری حالتی نوین و مدرن پیدا کنند و بتوانند تاثیر بیشتری بروی مخاطب داشته باشند.
اگر بخواهیم موارد استفاده از ویدئو وال ها را دسته بندی کنیم بعد از تبلیغات اولین گزینه ای که به نظر میرسد سیستم نظارت امنیتی و حفاظتی است.

در سازمان ها و ادارات بزرگ نظیر مراکز پلیس، فرودگاه ها، ایستگاه های مترو، قطار و… کنترل ترافیک و نظارت های گسترده برای دستیابی به اهداف امنیتی و نظارتی، به دلیل استفاده از دوربین های مداربسته بی شمار، اتاق هایی با عنوان اتاق مانیتورینگ در نظر گرفته شده است.در این اتاق ها، کنترل و نظارت تصاویر و ویدئو های ارسالی از دوربین های مدار بسته با جزئیات و دقت بالایی انجام میشود. با وجود تعداد بالای دوربین های مدار بسته در این اماکن نیاز به ویدیو وال های بزرگی جهت مشاهده اطلاعات دوربین ها خواهند داشت. به این صورت که به طور دقیق رخداد ها را در نقاط مختلف با کیفیت بالا مشاهده و ضبط میکنند.


حال مکان هایی نام میبریم که اغلب در آن ها از ویدئو وال استفاده میشود:

1- تمام سازمان های دولتی و غیردولتی و ارگان ها
2-مراکز مدیریت ترافیک و کنترل جاده ها و هرگونه عوامل شهری
3-مراکز صنعتی مانند تولیدی ها و کارخانه ها و معادن
4-اتاق های فرمان
5- ایستگاه های مختلف و فرودگاه ها

کاربرد ویدئو وال

ویدئو وال ها در مدلهای مختلف تولید و عرضه میشوند  که در مقالات بعدی به بررسی دقیق تر آنها میپردازیم…
مشاورین دیاکو ال ای دی میتواند با توجه  به نیاز شما، مدرن ترین ویدیو وال ها را به شما پیشنهاد دهند .

مدیر ۱۴۰۰/۰۴/۰۳

عنوان جزئیات خبر

توسط ادمین تاریخ

Text

نظرات

پیام خود را بگذارید